Z najstarejšimi otroki Vrtca Železniki smo se v začetku aprila udeležili Vrtca v naravi. Za tri dni smo se odpravili v CŠOD Čebelica v Dolenjo vas pri Čatežu in tam doživeli marsikaj zanimivega.

Otroci so se preizkusili v pastirskih igrah, v plezanju po plezalni steni in iskanju zaklada. S pomočjo učitelja smo zakurili ogenj in na njem popekli kruh. Na pohodu po Zaplaških stezicah smo izvedeli veliko zanimivosti, tudi to, kako lisica prežene jazbeca iz njegove jazbine. Gozd smo spoznavali preko različnih iger in gradili bivališča za škrata Čateža, ki tu prebiva. Čez dan ga nismo srečali, obiskal pa nas je ponoči in otrokom v sobah pustil presenečenje. Seveda je moral najprej počakati, da so se otroci odpravili spat… to pa ni bilo tako kmalu, saj smo se zvečer odpravili še na zabavo v disko.

Domov smo se vrnili utrujeni, a srečni in polni lepih vtisov.