Sodelovanje s starši

vrteclogo_an1

Sodelovanju s starši v vrtcu posvečamo veliko pozornosti.

Otrok, ki čuti povezanost staršev z vrtcem, običajno nima velikih težav pri vključevanju in obiskovanju vrtca.

Vsa pomembna obvestila si starši lahko preberete na oglasnih deskah, v kotičkih za starše, večkrat pa vam bomo izročili tudi krajša pisna obvestila.

Vsako leto nam starši pomagate pri zbiranju različnega odpadnega materiala, ki ga lahko v vrtcu uporabimo pri delu z otroki.

SREČANJA S starši:
  • junija na sestanku za novo sprejete otroke,

• ob vsakodnevnih stikih s strokovnimi delavkami ob prihodu ali odhodu otroka iz vrtca,

• septembra na oddelčnih roditeljskih sestankih,

• na mesečnih pogovornih urah,

• na skupnih prireditvah (delavnicah, proslavah, izletih),

• na sestankih sveta staršev.

Starši imajo pravico:
  • do vpogleda v program, do obveščenosti o življenju in delu v vrtcu in pravico do zaščite zasebnosti s poudarkom na varstvu osebnih podatkov;

• da s svojimi predlogi sodelujejo pri načrtovanju ter organiziranju življenja in dela v vrtcu in skupini, kar jim mora vrtec formalno zagotoviti. Pri tem morajo starši upoštevati meje svojega soodločanja in ne smejo posegati v strokovno avtonomijo vrtca;

• do postopnega uvajanja otroka v vrtec. Za način uvajanja se dogovorijo v vrtcu;

• svoje interese uresničevati preko sveta staršev.

Obveznosti staršev:
  • Otrok je lahko v vrtcu največ 9 ur.

• Starši so dolžni otroka osebno predati strokovni delavki vrtca. Kadar za spremljevalca pooblastijo drugo osebo ali otroka, starega od 10 do 14 let, so dolžni   napisati pooblastilo.

• Po otroka, ki v vrtcu zboli, morajo priti v najkrajšem možnem času.

• Starši so dolžni priti po otroka do izteka obratovalnega časa.

• Starši so dolžni morebitno nalezljivo bolezen svojega otroka sporočiti vrtcu.

• Starši so dolžni plačevati račune za oskrbnino v roku, navedenem na položnici.