V tednu otroka smo se otroci iz skupin Metuljčki, Petelinčki, Ptički in Čebelice polni pričakovanj, nekateri pa tudi s kančkom strahu, odpravili v Kekčevo deželo.

Z »Bedanc busom« smo se odpeljali Kekcu in ostalim junakom naproti. Ker nam je Bedanec na tej poti postavil polno pasti, smo morali izstopiti in po makadamu nadaljevati peš. Previdno in negotovo smo stopali po poti. Kaj kmalu smo zaslišali Mojco, ki je klicala na pomoč, ker jo je Bedanec zaprl v kletko v svoji koči. Najbolj pogumni smo pokukali v kočo in Mojco rešili. Mojca nas je nato odpeljala k Brinclju. In prav tu nas je presenetil Bedanec. Lepo smo ga pozdravili, da se mu ja ne bi kaj zamerili. Pa je vseeno začel teči proti nam, a smo ga kaj hitro odgnali z oponašanjem sove. Kekec, ki je vse skupaj opazoval od daleč, se je Bedancu privoščljivo smejal. Rekel je, da smo zelo pogumni, in nas povabil v svojo kočo, do katere nas je popeljal  po skrivnem rovu. Pa še teto Pehto smo obiskali. Prav prijetno smo bili presenečeni, ko nam je pripravila okusno malico in topel čaj. Preživeli smo nepozabno dopoldne.

Dostopnost