Narava nam omogoča, da se navdušimo, poučimo in si pridobimo izkušnje. Njena vzgoja je še zlasti dragocena za otroka. Privlačnost ptice visoko na nebu, šumenje vetra v drevju, ples listkov v zraku… Za otroka je kraj lepote in skrivnosti.

S tem namenom smo se v letošnjem šolskem letu vključili v projekt Gozdni vrtec. Čeprav nam vreme ni naklonjeno za pogoste obiske gozda, si dejavnosti prilagodimo s prinašanjem drobnih zanimivosti v igralnico.

V tem času odkrivamo in spoznavamo, kaj vse nam narava nudi. Med drugim tudi užitno hrano. Tokrat smo spoznavali kostanj: tipali ježke, odkrili »speče« kostanjčke, jih pripravili za kuhanje, okušali in pojedli. Prepevali smo novo pesmico Mire Voglar Kostanjček zaspanček, jo gibalno uprizarjali.

Skozi igro s plodovi smo razvijali spretnosti. S suhimi odpadlimi listki pa ustvarjali slike.

Seveda pa nismo pozabili na gozdni bonton. Gozdna vila v knjigi Mojiceje Bonte z naslovom Dobrodošel v gozdu nas bo še naprej ozaveščala o pomembnosti gozda za našo družbo in o skrbi zanj.