Medgeneracijsko sodelovanje z njimi traja že nekaj let. Tako je tudi v letošnjem šolskem letu.

V mesecu decembru so nam priskočile na pomoč pri spremstvu otrok na ogled predstave Pismo za Dedka Mraza. Pred prazniki so obiskale skupino Čebelice. Otrokom so prinesle lesene igrače, ki so jih skupaj pobarvali in jih nekaj darovali otrokom na OŠ Jela Janežiča. Vzgojiteljici in otroci pa so jim pripravili čajanko.

Po novem letu smo se v Muckih pogovarjali o predelavi volne in pletenih zimskih oblačilih in se domislili, da na obisk povabimo upokojenke.

 Z veseljem so se odzvale vabilu. Pokazale so nam način pletenja šalov, nogavic in kap.Tudi otroci so se preizkusili v pletenju. Ker pa še nismo tako vešči, smo se odločili, da bomo iz volne navili cofe. Pomoč upokojenk je bila zelo dobrodošla.

Na koncu nas je čakalo presenečenje. Gospe so za vsakega otroka napletle par nogavic, ki so jih lahko odnesli domov.

Poslovili smo se s pesmico in se dogovorili, da se še srečamo.

Do konca šolskega leta bodo gotovo obiskale še kakšno skupino otrok iz našega vrtca.

vzgojiteljica: Martina Tolar

Dostopnost