Evropski teden mobilnosti je potekal od 19. do 22. septembra. Slogan letošnjega tedna je Pametna mobilnost za gospodarsko uspešnost.

V pester program dejavnosti, ki so potekala v sodelovanju z Občino Železniki, je bil vključen tudi naš vrtec.

V ponedeljek, 19. septembra, so otroci v spremstvu policista Branka Korošca in predstavnice občine gospe Cirile Tušek, varno prečkali cesto ter odšli na krajši sprehod. Policist jih je na poti opozoril na pravila, ki jih kot pešci morajo upoštevati v prometu.

V sredo, 21. septembra, pa so otroci s kredami porisali asfaltne površine pri vrtcu. Njihovo ustvarjalnost in zavzetost so si ogledali tudi g. župan Anton Luznar,  ga. Cirila Tušek in g. Darko Gartner.  Obiska smo bili zelo veseli.