V sredo, 15. 5. 2024, smo se z gospo Darinko Rant in njeno psičko Lizo (Ambasadorji nasmeha) družili v sklopu naše tematike »skozi zgodbe spoznavam barve«.

Otrokom in psički Lizi sem prebrala zgodbo Zeleni dežnik (Jackie Azura Kramer), ki so jo slišali prvič in ji vsi z veseljem prisluhnili. Zgodba govori o zeleni barvi, ki smo jo nato z otroki iskali na travniku in ob Lizi, ki je s seboj prinesla tudi nekaj svojih zelenih predmetov. Liza in Darinka sta nam pokazali tudi nekaj trikov, ki jih znata izvesti, nato pa so jih z njima izvajali tudi otroci.

Dogodek, ki smo ga izpeljali nam je prav zares pričaral nasmeh in veselih obrazov smo se vrnili nazaj v vrtec, Liza pa je odšla na zaslužen počitek.

Alenka Gajgar