1. oktobra smo z otroki odšli v Kekčevo deželo. Zdelo se nama je prav, da otroci spoznajo Kekca, njegove zgodbe in življenje. Zato smo se pred odhodom v Kekčevo deželo nanjo dobro pripravili. Spoznali smo Kekčeve pesmi, tudi Mojčino in Pehtino, izdelali vsak svojo »kekčevo palico«, jedli kot Kekec, ter se pogovarjali o življenju nekoč.

Ob obisku Kekčeve dežele, pa so bili otroci polni novih doživetij in navdušenja (za nekatere je bilo novo doživetje tudi vožnja z avtobusom), pa čeprav je Bedanec nekatere otroke  kar  dobro prestrašil s svojo pojavo. Že ob odhodu domov, pa so o vseh doživetjih z veseljem pripovedovali. V vrtcu smo se nato naslednji dan preizkusili v »pehtinem plesu« ter risali vtise o Kekčevi deželi.

Za zaključek pa smo si potem v vrtcu ogledali film Srečno, Kekec!

Zapisala vzgojiteljica Alenka Gajgar