Letos smo otroci iz skupine Čebelice in Ptički Vrtca Železniki vključeni v projekt NOGOMETNI VRTCI, ki ga financira Nogometna zveza Slovenije v sodelovanju z Nogometnim klubom  Niko Železniki. Program je namenjen dečkom in deklicam starosti pet in šest let. Brezplačen je za vse otroke in se izvaja enkrat tedensko v dopoldanskem času v prostorih Vrtca Železniki. Naš nogometni trener Ante Pratljačić otroke z veseljem trenira, saj s tem otroci skrbijo za dobro počutje, razvoj motoričnih in miselnih sposobnosti ter dodatno zadovoljijo potrebe po gibanju in igri. Vse gibalne vaje, ki jim jih pokaže temeljijo iz treningov nogometa in potekajo skozi igro. Veliko teh vaj temelji tudi na skupinskem sodelovanju, tako da morajo otroci delovati kot skupina. Nenazadnje je nogomet skupinski šport. Ob tem se otroci počutijo sproščeni, uživajo, se nasmejejo in se veselijo nogometnega dne. Veseli smo, da nas Ante trenira, ker to počne z veseljem in s prav posebnimi iskricami v očeh. Zahvaljujemo se Nogometnemu klubu Niko Železniki in Nogometni zvezi Slovenije, da nam je omogočila te zanimive in igrive nogometne urice.

Nekaj vtisov otrok, zakaj jim je všeč na nogometnih uricah:

  • zato, ker se igramo igre POLICIST- da nobeden ne vzame žoge (Vid)
  • ker se učimo igrat z žogo (Jan)
  • ker se dobro gibam (Martin)
  • da lahko brcam žogo in ker je trener prijazen (Nejc)
  • zato ker lahko telovadimo in se igramo POTRES-POPLAVE-LETALO (Leja)
  • ker rad igram nogomet (Miha)
  • zato ker lahko znam pol pravi nogomet (David)
  • ker lahko vadim brcat žogo in ker nam trener pokaže zanimive igre (Cene)
  • ker sem bolj hitra (Lara)
Dostopnost