Za letošnje srečanje s starši smo se odpravili na nočni pohod z lučkami. Na čudovito jasno zimsko noč smo se zbrali na vrtu pri hiši in za ogrevanje zapeli dve naši najljubši pesmi. Nato so otroci vzeli vsak svojo lučko. Odpravili smo se na pot proti Dašnici do gozdne jase na Kresu in nazaj do igrišča ter v vrtec. Pot so nam kazale svetleče zvezdice. V snegu in na gozdnem štoru smo našli naše škratke, ki jih v vrtcu nismo videli že od decembra. Na gozdni jasi smo se ozrli v nebo, opazovali zvezde in zapeli pesem Sveti zvezdica. Na nekaterih delih je bila pot gladka in ledena – ker so naše lučke svetile bolj nežno, smo si pomagali z baterijami. Ko smo se vrnili v vrtec, nas je čakalo presenečenje. Opazili smo Nejca s teleskopom in skozenj opazovali luno in zvezde. Seveda smo bili že lačni in žejni, zato smo popili topel čaj in se najedli slastnih palačink.

Otroci so povedali, kaj jim je bilo na srečanju najbolj všeč:

 • Da smo nosili lučke.
 • Da sta bila z mano ati in mami.
 • Luna je bila res velika.
 • Da smo gledali skozi teleskop.
 • Da smo po poti iskali zvezdice.
 • Da smo našli škratke.
 • Da sem na luni videl stopinje.
 • Da nisem razbil lučke, ko sem padel.
 • Da smo jedli palačinke.
 • Pojedel sem štiri palačinke.
 • Da smo peli pesem Zvezdica.
Dostopnost