Gozdni vrtec

Vrtec Železniki deluje na treh enotah. Vse tri enote so obdane z gozdom. Gozd nam ponuja nešteto možnosti za ustvarjanje in prosto igro. Otroci z uporabo čutil, s plezanjem, skakanjem in hojo po razgibanem terenu krepijo telesno vzdržljivost in koordinacijo kar pripomore k celostnemu razvoju.
Gozd obiskujemo zelo pogosto, saj se otroci v njem počutijo svobodno in domišljiji prepustijo prosto pot.

V Mrežo gozdnih vrtcev in šol Slovenije smo se vključili, ker bi radi otrokom gozd in življenje v njem še bolj približali, ustvarili gozdno delavnico ter pridobili še dodatne ideje za dejavnosti, katere bi lahko izvajali v gozdu.

V gozdu se bo igralo, raziskovalo in ustvarjalo devet skupin, in sicer iz prvega in drugega starostnega obdobja.