V preteklih mesecih smo v naši skupini doživeli številne spremembe in napredke. Vse skupaj se je začelo meseca aprila, ko sem prevzela vlogo vzgojiteljice. Otroci so se navajali name in jaz na njih, kar je bil pomemben korak v našem skupnem povezovanju. S časom so otroci postajali vse bolj samozavestni in samostojni.

Meseca maja smo se osredotočili na temo gosenic. Otroci so z velikim navdušenjem prisluhnili pravljici “Zelo lačna gosenica”, prepevali tematske pesmice in raziskovali tipno gosenico. Našo lutko gosenico smo nesli s seboj na izlet po okolici vrtca v bližnji gozd, kjer so nabirali listje zanjo, jo hranili in se igrali z njo v naravi. Lutka gosenica nas je spremljala ves dan. Vsak otrok je s svojo ustvarjalnostjo izdelal gosenico ali metuljčka iz papirja.

Sedaj pa se veselimo poletnih dni, ki jih bomo veliko preživeli zunaj na svežem zraku, uživali v igri z vodo ter druženju z sosednjimi skupinami.

Dostopnost