Zima nam je nasula sneg in prinesla mraz. Radi se igramo na snegu in zato potrebujemo topla oblačila. Skupaj smo si ogledali oblačila otrok, jih poimenovali in razvrščali. Ugotovili smo, da so nekatera še bolj topla, ker so narejena iz volne. Zanimalo nas je, kdo nam daje volno in kako pridemo od volne do pletenih zimskih oblačil.

Najprej smo obiskali kmetijo Pr´ Prevc in si ogledali ovce. Gospodar nam je povedal, kdaj ovce strižejo, kam dajo volno, kako jo očistijo, s čim se ovce hranijo. Tudi v vrtcu smo potipali volno, jo barvali in iz odpadni materialov naredili ovcke z mladiči. Nato smo se pogovarjali, kje izdelajo različne klobčiče volne. Klobčiče smo navijali – risali  z voščenkami. Volno smo navijali po igralnici in naredili pajkovo mrežo. Zanimalo nas je, kako spletemo zimska oblačila, zato smo v vrtec povabili upokojene gospe, ki so nam pokazale, kako pletejo nogavice, kape, šale. Tudi otroci so se preizkusili v pletenju. Ker pa še niso tako vešči, smo iz volne navijali cofe. Pri delu je bila pomoč upokojenk zelo dobrodošla.  Za zaključek so gospe vsakemu otroku podarile par pletenih nogavic, ki so jih same napletle. Mi pa smo se poslovili s pesmico Ovčka moja bela in jim postregli s kavico. Upamo, da nas še kdaj obiščejo.