V četrtek, 29. 2. 2024, smo imeli popoldansko druženje s starši in otroki naše skupine, skupine Pikapolonice. Nanj smo povabili tudi bratce in sestrice. Otroci so se srečanja zelo veselili. Pripravili smo kratek nastop s pesmijo Pikapolonica (M. Voglar), izraznim plesom Pikapolonica na travniku ter zgodbo Pika Pikapolonica (Q. Greban), ki smo jo pripovedovali na način kamišibaj.

Po nastopu pa smo odšli v telovadnico, ki se je za to popoldne spremenila v Deželo črk. Pripravili sva namreč kotičke, v katerih so otroci lahko skupaj s starši brali zgodbe, pesmi, sodelovali v slikopisu, ugibali uganke, izdelali kazalko ali zgodbe pripovedovali sami.

Druženje je bilo izredno prijetno. Zaključili smo ga s sproščenim klepetom ob soku in piškotih.

Vzgojiteljici Alenka in Andreja