V letošnjem letu se je iz naše igralnice velikokrat slišala glasba, saj smo spoznavali glasbila.

Na obisk smo povabili harmonikašico Evo Vrhunc, kitaristko Laro Lotrič, baritonista Miha Pokorna,  vzgojiteljico Majo Potočnik, ki igra ukulele in vzgojiteljico Alenko Gajgar, ki igra električne klaviature. Glasbeniki so otrokom predstavili svoj instrument in nanj zaigrali. Mi pa smo jim z zanimanjem prisluhnili, nato pa zraven zapeli in zaplesali. Tudi midve sva otrokom večkrat zaigrali na ksilofon in flavto.

Sami pa so otroci izdelali naslednja glasbila: orehove lupinice, marake, ploskače, ropotulje, nize, palčke, storže in žeblje. Ob tem so bili večkrat presenečeni nad zvoki, ki so jih ustvarili. Na glasbila smo igrali, ob tem plesali, z njimi smo spremljali pesmice in deklamacije in jih uporabili v glasbeno didaktičnih igrah. Sedaj smo vsa glasbila zbrali v posebno okrašene škatle, ki čakajo, da jih bodo otroci odnesli domov. Poleg njih bo tudi pesmarica, tako, da se bodo otrokom pri ustvarjanju lahko pridružili tudi ostali družinski člani.

Dostopnost