Spoštovani starši,

obveščam vas o spremembah na področju ukrepov za preprečevanje širjenja okužbe s SARS-Cov-2.

V sredo, 19. 1. 2022, so se spremenili pogoji za napotitev učencev v karanteno in s tem povezanim izobraževanjem na daljavo.

Tako od jutri naprej oddelkov ne bomo več napotili na izobraževanje na daljavo, razen če bo v posameznem oddelku potrjena okužba s SARS-Cov-2 pri več kot 30 odstotkih učencev. Enako velja za otroke v vrtcu.

Če bo v nekem oddelku osnovne šole potrjena okužba, se bodo učenci naslednjih 7 dni morali namesto napotitve v karanteno vsakodnevno samotestirati. Mask FFP2 jim ne bo treba nositi, kot je bilo napačno navedeno v predhodnem obvestilu. Zadoščale bodo navadne maske, kot so jih uporabljali doslej.

Otrokom v vrtcu se seveda ni treba samotestirati niti jim ni treba nositi maske.

Učenci, ki so bili napoteni v karanteno do vključno 18. 1. 2022, se šolajo na domu do dne, ki je bil naveden v obvestilu. Tudi trajanje karantene se ne spremeni.

 Lepo vas pozdravljam!

Franc Rant
ravnatelj OŠ Železniki

V Železnikih, 18. januarja 2022