V letošnjem letu sodelujemo v projektu Mali sonček in Eko vrtec

Za pomladni izlet smo si izbrali prvi lep pomladanski dan in ga izkoristili za pohod. Vzeli smo nahrbtnike s slastno malico in se odpravili na Kres, čez Bele trate in po Dašnici nazaj do vrtca. Na Belih tratah smo imeli malico.

Za pohod smo si zaslužili prav medalje, katere smo prejeli v vrtcu.

Za Mali sonček smo opravili tudi preizkus s poganjalčki.

V torek, 23. aprila je bil dan vseslovenskega petja, tudi naša skupina je na terasi naših dveh skupin zapela nekaj pesmic.

Na obisk smo dobil malo neobičajnega hišnega ljubljenčka, želvo. Malo smo jo pobožali, nekateri otroci so jo pa tudi prijeli. Zanimivi so se nam zdeli njeni dolgi nohti.

Obiskal nas je gospod Teodor Markoč, oče deklice Lili, ki obiskuje skupino Veverice in nam predstavil njihovega hišnega ljubljenčka, kačo. Povedal nam je kar nekaj zanimivosti o njej, lahko pa smo jo tudi pobožali.

Po gozdnih poteh nad Dašnico, smo nabrali bezgove cvetove in iz njih skuhali sok, katerega z veseljem popijemo med malico.

 

Dostopnost