V letošnjem šolskem letu smo spoznali različne živali. Začeli smo gozdnimi živalmi, nadaljevali s tistimi, ki jih srečamo v živalskem vrtu. Po novem letu, smo pogledali na kmetijo, sedaj pa smo odkrili še ljubljenčke. V Veveričke so prišli na obisk: kača, želva, hrček in zajec. O kači smo izvedeli veliko novega in kar  nekaj od nas, je prvič pobožalo kačo. Gledali smo želvo, kako je glodala solato in hrčka, kako se hrani s semeni. Zajec pa je bil pri nas kar celo dopoldne. Lahko smo ga božali, ga hranili, z nami je celo poslušal pesmice in uspavanke.

Vsak otrok je povedal, katero žival bi si želel imeti za ljubljenčka. Imeli povodne konje, nosoroge, želvo, mucka, kačo in zajca. Nekaj otrok, pa ljubljenčka ne bi imelo. Lepo smo se imeli in obiski živali, so nam res popestrili dopoldne.

Dostopnost