V skupini Žabice smo v mesecu septembru posvetili veliko časa spoznavanju svoje skupine. Preko lutke žabice smo na začetku  lažje sproščeno komunicirali in navezovali stike.  Naučili smo se nekaj novih pesmic o žabicah in jih spremljali z lastnimi in ritmičnimi inštrumenti, ki smo jih v  ta namen tudi sami izdelali.  Po pesmici Tri majhne žabice, smo si izmislili gibalno igrico o 21. Žabicah oz. toliko, kot je bilo  tisti dan otrok v vrtcu. S kamišibaj gledališčem smo  spoznali pravljico Žabji kralj in jo nato  dramsko uprizorili ter se po njej  likovno izražali. Preko medijev smo spoznavali žabe , ki živijo v Sloveniji  in njihove značilnosti. Tudi mize smo poimenovali po nekaterih slovenskih žabicah. Ste vedeli, da imamo 13 slovenskih žabic in da Plavček postane »plav«, le ko se ženi? Le vprašajte nas, zagotovo boste izvedeli kaj novega o žabah…