Z najstarejšimi otroki našega vrtca smo se 8. 3. odpravili v Dolenjo vas, pa ne »našo«, ampak na Dolenjsko, in sicer v Dolenjo vas pri Čatežu. Tam smo tri dni bivali v domu Čebelica, kjer so nam tamkajšnji animatorji pripravili pester program. Preden pa smo začeli z dejavnostmi, smo naše kovčke odnesli v sobe, pripravili postelje, se razgledali po domu in pojedli kosilo. Siti in pripravljeni na nova doživetja, smo se z Radetom igrali različne gibalne igre. Poskušali smo napihniti balon, a je ta vedno počil, igrali smo se, da smo milni mehurčki, tekali smo po travniku in se srečevali z drugimi mehurčki, morski pes pa je poskušal uloviti vse ribe… Dodobra smo se nadihali svežega zraka, nato pa smo z Dragom iz posebnih lesenih gradnikov sestavljali hiše, vozila, helikopterje, čolne. Igri z lesom je sledila večerja, potem pa smo se preizkusili v hoji z jabolkom na glavi in v drugih igrah, ki so se jih igrali že naši dedki in babice. Utrujeni od dogodivščin prvega dne smo prav hitro zaspali. Tudi drugi dan je bil izredno pester. Po zajtrku smo se odpravili na izlet po gozdni poti Zaplaške stezice. Oprezali smo za škratom Čatežem, a videli smo le votlo drevo, v katerega se kdaj skrije. Tudi v luknji na poti škrata ni bilo na spregled, mogoče se je ustrašili jazbeca, ki prebiva tam. V Čebelico smo se vrnili ravno za čas kosila. Sledil je kratek počitek, ki smo ga izkoristili za risanje kartic in igro. Naslednji  dejavnosti  sta bili Želvica na obisku in Vezalka. Živa nam je predstavila živali, ki bivajo v domu, poleg želve še paličnjake in njihovega ptička. Pokazala nam je tudi kožo, ki si jo je »slekel« nekajmetrski piton. Rado pa nas je učil vezanja različnih vozlov. Po večerji  je končno nastopil čas za Škratovo zabavo. Oblekli smo se v najlepša oblačila, si uredili frizure in se odpravili na ples z disko kroglo in lučmi različnih barv. Plesali smo in se izredno zabavali, celo škrata Čateža smo prebudili, saj nam je verjetno prav on ponoči skril copate.  In že smo se zbudili v zadnji dan. Pripravili smo prtljago, pospravili postelje, se najedli in odšli na Orientacijski lov za skritim zakladom, ki je bil polen zanimivih nalog. Zaklad smo odkrili in ga kar takoj pojedli, potem pa smo še slikali na svilo. Oranžen avtobus je bil že parkiran pred domom… Matej nam je razdelil prav posebna priznanja, poslovili smo se od animatorjev in se veseli odpravili domov.