V preteklih mesecih smo se pogovarjali o prijateljstvu – Ti si moj prijatelj. Imeli smo veliko dejavnosti preko katerih smo skupaj prišli do ugotovitve, da smo vsi v skupini med seboj prijatelji. Z različnimi dejavnostmi smo okrepili medsebojne odnose.

Vsako jutro smo metali kocko prijateljstva, in sicer je vsak otrok vrgel kocko in pozdravil prijatelja, kot je bilo narisano na sliki (objem, petka, pozdrav z roko…).

Veliko smo se gibali na snegu in skupinsko sodelovali pri izdelavi sneženega moža.

S skupnimi močmi smo ustvarjali skupinske izdelke: garažne hiše in ceste iz kartona, okrasili novoletno smrečico, z odtisi rok izdelali snežaka ter smrečico, igrali prestavo Pod Medvedovim dežnikom (S. Makarovič), pekli piškote.

Veliko smo brali pravljice na temo prijateljstva. Vsak dan pri počitku je bili eden od otrok pokrit z odejico prijateljstva, katero smo skupaj izdelali. Vsak otrok je narisal eno risbico na košček blaga, nato pa smo sešili odejico.

Vzgojiteljici sva otrokoma zaigrali predstavo Kako sta Bibi in Gusti porahljala prepir (I. Mlakar).