V soboto, 30.5.2016, je v Radovljici potekalo že 17. strokovno – družabno srečanje zaposlenih v vrtcih na Gorenjskem. Iz našega vrtca se je srečanja udeležilo osem vzgojiteljic. Namen srečanja je bil spoznavanje kulturne dediščine in ozaveščanje pomena prenašanja kulturne dediščine na mlajše rodove. Zbrali smo se na Srednji šoli za gostinstvo in turizem v Radovljici. Tam so nas pogostili dijaki z jutranjo kavico in prigrizki. Sledili so pozdravni govori in predavanje dr. Damjana J. Ovseca. Razdelili smo se v skupine in obiskali 14 različnih delavnic:

 • Knjige, ki so vzgojiteljicam lahko v pomoč
 • Oblikovanje gline za otroke in odrasle
 • Zmoremo – čez ovire do oviranih
 • Lectarija
 • Slovensko ljudsko plesno in drugo otroško izročilo
 • Obisk galerije Šivčeva hiša in delavnica Ilustracije
 • Obisk čebelarskega muzeja
 • Z orientacijskimi igricami v pravljični svet
 • Obisk Mestnega muzeja in delavnica Silhueta
 • Narava nas uči
 • Čebele in mi
 • Po obleki se pozna, od kje si doma
 • Otroška kulturna dediščina z lutkami in glasbo
 • Kako je nastajal ekološki mamin čaj

Vsaka udeleženka je obiskala dve delavnici. Sledilo je kosilo v lokalnih gostilnah. Kasneje smo si lahko ogledali še Festival keramike. Kot vsako leto je bilo prijetno druženje povezano s pridobivanjem znanja in novih idej za nadaljne delo.