Že mesec dni je minilo, od kar smo zakorakali v  novo šolsko leto. Otroci iz skupine Račke pa smo v tem času že veliko doživeli. Spoznavamo novo igralnico, telovadimo v telovadnici, se zabavamo na terasi in raziskujemo okolico vrtca. Ustvarjamo, pojemo, se crkljamo z bibarijami. Dve vam spodaj tudi prilagamo, da se jih bomo lahko igrali še doma. Utrinke iz naših dosedanjih doživetij v vrtcu pa vam pošiljamo v obliki fotografij.

Lepo vas pozdravljamo Račke z vzgojiteljicama!

JEZDEC

Klopa, klopa, klopa, klop, konja ženeta galop. Potlej hop, čez vodo skok (otrok nam zleze na kolena, ki jih enakomerno dvigamo in spuščamo v ritmu), jezdec pa v vodo, čmok! (kolena nekoliko razširimo, tako da otrok zdrsne na tla).

NAGAJIVA BIBA

Biba, buba, baja (naš kazalec in sredinec) po hrbtu se sprehaja (nagaja otroku po imenovanem delu telesa: hrbtu, nogi, glavi) in nagaja. Pa se ________ (ime otroka) razjezi: ti, ti, ti! (otrok s kazalcem kara bibo). Biba pač ni kriva, če je nagajiva.