V letošnjem šolskem letu, smo Ptički prevzeli skrb za zeliščni vrt. Kar takoj smo se lotili dela.           Najprej smo postrigli meliso, meto, baziliko, hermeliko, sivko in origano. V košaricah smo jih odnesli v vrtec in jih dali v leso, da se posušijo. Od vsake rastline pa smo si shranili vejico in jo položili med časopisni papir ter obtežili. S tem smo si kasneje uredili naš herbarij. Ko so se rastline posušile, smo uporabne dele rastlin  shranili v kozarčke. Otroci so spoznavali imena zelišč, naučili so se izštevanko Poper, koper, kumina, poslušali zgodbe Iz knjige Zelišča male čarovnice (Polonca Kovač), najbolj pa jim je bilo všeč, ko smo zelišča dejansko uporabili. Iz sivke smo s pomočjo gospe Darje Krajnik izdelali milo, sešili smo si dišeče vrečke in jih napolnili s sivko, uporabili pa smo jo tudi kot dekoracijo za mize v jedilnici. Z baziliko in origanom smo si začinili naše mini pice, kako so bile dobre! V decembru pa bomo kuhali še čaj iz mete.

Zeliščni vrt večkrat obiščemo in ga urejamo. Posadili smo česen in kamilice, saj ju na vrtu še ni bilo, natrosili smo nekaj lubja in pograbili listje v okolici vrta. Kmalu pa bomo naredili še zastirko iz smrečja, da bo naša zelišča zaščitila pred snegom. Več o našem vrtu pa vam poročamo spet pomladi.