Čeprav skoraj nenehno dežuje, nam kljub temu v vrtcu ni nikoli dolgčas. Obiskala nas je Nika s svojim kužem Vilijem, ki smo ga peljali na sprehod, mu dajali priboljške, ga česali… Na obisku smo imeli tudi morskega prašička Miška, ki zelo rad je. Hranili smo ga s solato, korenjem in semeni, on pa je veselo grizel in grizel. Ponovno nas je obiskala Milena in se igrala z nami. Ob slikah, ki jih je sama narisala, nam je predstavila spreminjanje v naravi preko leta. Hodnik se je spremenil v cesto, po njej smo se vozili s traktorji in avtomobili. V telovadnici smo se gibali preko blazin različnih velikosti in oblik, nosili smo jih po prostoru, jih potiskali in iz njih kaj zgradili… Seveda pa smo šli tudi na sveži zrak, na teraso, s pelerinami naokoli (otroci komaj čakajo, da so »pikapolonice«), v pokriti peskovnik na velik vrt.

Sedaj pa že komaj čakamo, da zapade sneg in nam popestri dopoldneve v vrtcu.