V torek, 6. 10. 2020, nas je obiskala knjižničarka v naši osnovni šoli, ga. Uršula Bernik. Najprej nam je predstavila svoj poklic in nam povedala, kako pravilno rokujemo s knjigami. Vsak otrok si je izdelal tudi svojo izkaznico za naš kotiček knjižnica. Otroke smo nato razdelili v dve skupini. V prvi skupini so otroci skupaj z knjižničarko izdelovali kotne kazalke, v drugi skupini smo imeli pripravljen kotiček knjižnica, kjer so si otroci izmenjavali vloge knjižničarjev in obiskovalcev knjižnice. Skupaj z izkaznico so si v tej knjižnici izposojali in vračali knjige. Le-te so nato odnesli v kotiček-dom, kjer so jih »brali« in si jih ogledovali. Skupini sta se seveda tudi zamenjali. Za zaključek obiska pa nam je knjižničarka prebrala še zgodbo Zverjasec (J. Donaldson), katere lutkovno predstavo sva nato z Ano otrokom zaigrali v petek.

Vzgojiteljica Alenka Gajgar