Predstavnica podjetje Lotrič, ga. Alenka Koblar,  je februarja 2017 v skupinah Žabice, Ptički, Čebelice, Petelinčki in Metuljčki izvedla delavnice Mladi meroslovec.

Otroci so v delavnicah naredili prve korake v svet merilne tehnike. Spoznali so merilnik krvnega tlaka, stetoskop, merilno kolo, merilnik hrupa ter različne metre in termometre. Vsa merila so  praktično preizkusili. Izpolnili so tudi vsak svoj delovni list, na katerem je bila zapisana njihova višina, teža, telesna temperatura ter dolžina iztegnjenih rok.

Otroci so v delavnicah aktivno sodelovali, saj so bile premišljeno pripravljene in strokovno izvedene.

Med drugim so ugotovili tudi to, da je z merilnim kolesom enostavneje izmeriti igralnico kot z metrom in da bi zaradi premočnega hrupa tudi v igralnici kdaj potrebovali čepke za ušesa.

Podjetju Lotrič in gospe Alenki Koblar se zahvaljujemo za izvedene delavnice.