Ena izmed prednostnih nalog, ki smo si jih letos zadali, je medgeneracijsko druženje. Družili smo se s šolarji iz različnih razredov; četrtošolci nam hodijo brat zgodbice med počitkom, devetošolci so nas povabili na uro pravljic v razred, kjer smo poslušali zgodbe po njihovem izboru v majhnih skupinah. Učenci izbirnega predmeta Turistična vzgoja, pod mentorstvom učiteljice Damjane Demšar,  so nam povedali nekaj o plavžu, nato smo jih skupaj likovno ustvarjali v poljubni tehniki. Pri vseh druženjih s šolarji, smo uživali, se dobro počutili tako mi »vrtičkarji«, kot učenci.

V svojo sredino smo povabili tudi upokojenke, da so nam pokazale osnove vezenja (za material so poskrbele one). Z njimi so prišle tudi učenke izbirnega predmeta Vezenje pod mentorstvom učiteljice Damjane Kaplja. Prijetno dopoldne smo zaključili ob druženju na čajanki.