V tem mesecu smo v naši skupini uspešno zaključili s projektom »Pomahajmo po Sloveniji« in s tem je naš vrtec pridobil naziv »Strpen vrtec«. V mesecu maju in juniju smo ob koncu projekta spoznavali še naš kraj in našo državo. 

V našem kraju smo si ogledali:

  • čipkarsko šolo,
  • muzej in plavž,
  • zbirni center in čistilno napravo na Studenem ter
  • občinsko stavbo in druge ustanove v kraju. 

Spoznali smo tudi nekaj običajev in primerov kulturne dediščine v našem kraju.

V ta namen smo:

  • obiskali smo čipkarsko šolo ter klekljali na malo drugačen način,
  • spekli dražgoške kruhke ter
  • se naučili ples Kovtre šivat.

 

Spoznavali pa smo tudi našo državo. Ob stenskem zemljevidu smo potovali z medvedkom Lovrom ter spoznavali naše kraje. Otrokom je bil zemljevid spodbuda za pogovor in pripovedovanje o izletih in doživetjih, ki so jih skupaj s starši doživeli ob raziskovanju Slovenije.  

Tudi sami smo se odpravili na dva izleta . V Škofji Loki smo si ogledali škofjeloški grad in grajski vrt ter se v starem mestnem jedru posladkali s sladoledom. 

Pot nas je vodila tudi v Ljubljano, kjer smo si v Lutkovnem gledališču Ljubljana ogledali predstavo Zverjasec ter se nato sprehodili čez zmajski most in tržnico.

Otroci so tekom celega leta v projektu spoznali veliko novega. Preko video srečanj s sodelujočim vrtcem so pridobili izkušnjo izpostavljanja preko kamere in se sprostili ter brez težav izpostavili. 

Z Emo upava, da se boste tudi vi odpravili na kakšen izlet po Sloveniji. Veseli bova, če nam v vrtec pošljete kakšno razglednico, ki si jo bomo v naši skupini z veseljem ogledali ter se ob njen pogovorili.

Zapisala: Barbara Tavčar