1. 10. 2019 smo se z otroki iz naše skupine in njihovimi družinami srečali v Luši. Sončno sobotno dopoldne smo izkoristili za prijetno druženje.

Pri ljubiteljici malih živali Lari Tavčar smo se počutili kot v manjšem živalskem vrtu. Doma namreč  skrbi za veliko živali: kače, činčilo, morskega prašička, hrčke, želve, paličnjake, dihurja, koze, kokoške, nimfe, zajce, podgano… Živali smo si ogledali, jih pobožali in o njih izvedeli marsikaj zanimivega.

Na domačiji Kaj-žar so se otroci preizkusili v jahanju konjev. Za večino je bila to prva tovrstna izkušnja. Nadeli so si čelado, spoznali konja in najprej plačali vstopnico: mu dali sladkorček. Potem so konja zajahali in ga ob vodstvu vaditeljice vodili po maneži. Naučili so se ga tudi zaustaviti in pognati naprej.

Poslovili smo se polni lepih vtisov.