Za začetek našega odkrivanja od gosenice do metulja smo se odpravili ob rob gozda. Iskali smo različne travniške živali in jih opazovali z lupo. Našli smo mravlje, muho, pajka in stonogo. Ker nismo našli gosenice, so nam pomagali starši in otroci. Vzeli smo si en teden časa, če bi kdo od doma prinesel kakšno gosenico. Trije otroci so nas razveselili z različnimi gosenicami. Opazovali smo jih pri gibanju, kako se razlikujejo po barvi, s čim se hranijo. Nato se je zgodilo. Nekega jutra smo po zajtrku opazili, da se je ena gosenica pričela ovijati v bubo. Vse dopoldne smo lahko opazovali zapredanje. Zaenkrat naša buba še spi in vsi upamo, da bo iz nje prilezel metulj.

Da bi lažje počakali smo prebrali zgodbico Zelo lačna gosenica. Po knjigi smo pripravili predstavo, kjer sta nam zgodbico najprej pripravili vzgojiteljici. Nato smo od doma prinesli nogavice in naredili gosenice. Z njimi smo se tudi mi pregrizli skozi različno sadje in se z gosenicami prosto igrali. S plastičnim sadjem smo nahranili gosenico iz tulca.

Za dekoracijo v garderobi smo na risalni list lepili vejice, travo in gosenice iz gumbov. Čarali smo metulje različnih barv in naredili odtis. Pobarvali smo gosenice iz plutovinastih zamaškov.

Pripravili smo sadni dan, kjer smo spoznavali različno sadje, ga rezali z nožem in si naredili samopostrežno ponudbo sadja. Vsak otrok si ga je po želji naložil na krožnike in ga pojedel. Prav ničesar nam ni ostalo.

Za zaključek smo ob spremljavi kitare in malih instrumentov zaigrali in zapeli vse znane pesmi o travniških živalih.

Z našimi čudežnimi metulji in marjeticami smo okrasili steno v naši igralnici.

Zalo lepo smo se imeli, zdaj pa že komaj čakamo počitniške dni.