V soboto, 31. januarja 2015, je v Ljubljani potekal sejem Alpe-Adria: Turizem in prosti čas. V okviru sejma se je odvijal tudi čezmejni festival Ringaraja, katerega namen je oživitev starih otroških gibalnih in rajalnih iger.  Na povabilo organizatorja, je na njem nastopila tudi naša folklorna skupina, pod vodstvom mentorice Darje Čufar.

Folklorniki so prikazali igre: čez kozo skakat, miška žgančke kuha, petelinji boj, gnilo jajce in ali je kruh pečen. Ob spremljavi harmonikarja Otona so zaplesali še ta požugano in kovtre šivat.

Njihov program je bil poln otroške razigranosti in sproščeno so zaplesali pred številnim občinstvom. Posebne pozornosti so bili deležni med sprehodom v folklornih kostumih po prireditvenem prostoru.

Prireditelji so nastopajoče in njihove spremljevalce zelo lepo sprejeli in pogostili. Tudi v bodoče si na festivalih Ringaraja še želijo skupnega sodelovanja.