Ambasadorji nasmeha so prvo slovensko društvo za terapijo s pomočjo živali. Delovni pari obiskujejo, vrtce, šole, bolnišnice, domove za starejše, dnevne centre in druge ustanove, kjer s svojimi aktivnostmi otrokom in odraslim popestrijo dan.

Dvakrat na mesec tudi nas obiščeta ambasadorja nasmeha Nika Weiffenbach in njen  prijazen kuža Vili. Pri vsakem obisku se posvetita eni skupini otrok.

Otroci se s kužkom spoznajo, ga pobožajo, peljejo na povodcu, mu dajo priboljšek in ukaz, ki ga pridno izvrši.

Namen teh dejavnosti je preganjanje strahu pred psi in izobraževanje najmlajših na kinološkem področju.

Sedaj obiskujeta najstarejše otroke, do konca šolskega leta pa bodo prišli na vrsto tudi najmlajši.

Niki Weiffenbach  se za vse prijetne urice, ki jih s kužkom Vilijem posvetita našim otrokom najlepše zahvaljujemo.